V týchto horúcich letných dňoch by ste nemali zabudnúť na svoju záhradu a každé skoré ráno alebo večer by ste mali svoju záhradu a v nej pestovanú zeleninu a kvety dostatočne polievať alebo zavlažovať. Pravidelným polievaním záhrady dosiahnete, že pôda nebude vysychať a zabezpečíte tak svojim pestovaným plodinám a rastlinám dostatok vlahy, ktorá v konečnom dôsledku pôsobí na úrodu a kvitnutie kvetov.
Počasie nepraje a zmenou globálnej klímy našej planéty Zem sa výskyt zrážok v podobe dažďa zmenšuje a cez leto pretrvávajú suchá, ktoré spôsobujú neúrodu a ovplyvňujú tak kvalitu a množstvo pestovaných plodín.
Zásady pri polievaní
Najlepšou vodou na polievanie záhrady je určite dažďová voda pretože neobsahuje chlór, ktorý nepriaznivo vplýva na polievané plodiny alebo rastliny. Voda by mala mať teplotu rovnajúcu sa okolitému prostrediu a polievanie by malo prebiehať, keď sú slnečné lúče miernejšie a teplota okolitého prostredia trochu poklesne. Ideálny čas na polievanie záhrady je teda skoro ráno alebo večer. Nezabúdajte na to, že polievať by ste mali u koreňa plodín alebo rastlín. Ak by ste toto pravidlo nedodržali, mohli by ste tak prísť o plodinu alebo rastlinu tým, že voda, ktorá by ostala na listoch by mohla poslúžiť slnečným lúčom ako sklo na lupe a vypáliť tak do listov diery. Je to veľmi dôležité, aby ste boli v tomto dôsledný pretože bez listov nebudete mať nič. Listy slúžia rastline na prijímaní slnečného svetla prebieha v nich proces fotosyntézy.
Na polievanie používajte nádoby na to určené, ktoré kúpite v každom dobrom záhradníctve. Do záhrady je vhodné umiestniť väčšiu nádrž na skladovanie najlepšie dažďovej vody, s ktorej budete čerpať zdroj vody na polievanie vašej záhrady. Tieto jednoduché zásady vám pomôžu dopestovať si vlastnú zeleninu alebo vypestovať nádherné kvety plné farieb a vôní a vy sa tak môžete popýšiť svojmu susedovi.